Anlık kaydedici (event recorder)

Sık olmayan ve aritmileri düşündüren semptomlar varlığında tercih edilir.

Kayıtın başlatılabilmesi için hasta olay anında kayıt düğmesine basmalıdır. Kayıt süresi sonunda alınan kayıtlar doktor ofisinde bilgisayara aktarılarak değerlendirilir.

1. Semptom öncesi anlık kaydedici: İki elektrot göğüs duvarına yapıştırılır. Monitör sürekli taşınır ancak hastanın ritmi, sadece hasta ya da bakıcısı kayıt düğmesine bastığında kayıt altına alınır. Çoğu monitörler cihaz aktive olmadan önceki 30 sn içindeki ritmi kaydeder. Bu özellik problem sırasında fark edemeyen ancak fark ettikten sonra düğmeye basabilen kişilerde faydalıdır.

2. Semptom sonrası anlık kaydedici: Göğse yapışmış elektrotlar yoktur. Saat gibi bileğe bağlanabilen tipleri de vardır. Semptom olduğunda kayıt almak için düğmeye basılır. Diğer bir tipinde, elektrotlar gibi fonksiyon gören küçük metal disklerden oluşmuş küçük bir cihaz kullanılır. Semptom olduğunda kaydı başlatmak için cihaz göğüs duvarına bastırılır.

  • Web sitemizin içeriği ziyaretçileri bilgilendirmeye yöneliktir. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede ki bilgiler tıbbi teşhis, tedavi planı veya reçete özelliği taşımaz. Çocuğunuzun sağlık durumuyla ilgili en doğru bilgiyi çocuğunuzu devamlı takip eden hekiminizden alabilirsiniz. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site yapımcıları sorumlu tutulamaz.