Özel Sağlık Sigortalı Hastalar

Ülkemizde son yıllarda özel sağlık sigortası yaptıran hasta sayısında artışlar izlenmektedir.

Özel sağlık sigortası (ÖSS) olan pek çok hastanın aklına takılan sorulardan birisi de kendi özel sağlık sigortası ile anlaşmalı bir hekimi tercih durumudur. Eğer özel sağlık sigortanız varsa dilediğiniz hekime muayene olma şansınız bulunmaktadır. Yani, özel sağlık sigortanız size, acentanız ile ister anlaşmalı isterse de anlaşmalı olmayan doktorunuzu seçme şansı sunmaktadır.

Doktorunuzun size keseceği fatura veya kredi kartı ödeme slipi ile birlikte dolduracağı tazminat talep formuyla sigortanıza başvurarak ödediğiniz meblağı geri alabilirsiniz.

  • Web sitemizin içeriği ziyaretçileri bilgilendirmeye yöneliktir. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede ki bilgiler tıbbi teşhis, tedavi planı veya reçete özelliği taşımaz. Çocuğunuzun sağlık durumuyla ilgili en doğru bilgiyi çocuğunuzu devamlı takip eden hekiminizden alabilirsiniz. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site yapımcıları sorumlu tutulamaz.